Przejdź do treści
Page Loader
Czcionka: A A A
Kontrast: A A A A X

Aktualności

Śladami Antoniny Campi z Miklaszewiczów - Lublin

pon., 19/10/2020 - 14:22

Zapraszamy do odsłuchania pierwszego podcastu pod tytułem „Lublin” w ramach cyklu „Śladami Antoniny Campi z Miklaszewiczów. Online 2020”

Zapraszamy na koncert Tubis Trio w Klubie Muzycznym CSK

pon., 19/10/2020 - 13:41

Docenione przez krytyków trio jazzowe tworzą Maciej Tubis (fortepian), Paweł Puszczało (kontrabas) oraz Przemek Pacan (perkusja). Zespół wykonuje autorskie kompozycje, których styl nakreśla improwizacja zaczerpnięta z jazzu, ale otwarta na szersze horyzonty. Jak mówi pianista Maciej Tubis: „Słowo jazz zbyt ogranicza i szufladkuje”.

W ten sposób powstają utwory z melodyjnymi tematami, ale nieprzewidywalnymi formami. Klasycyzujące polifonie przechodzą w rockowe ostinata. Nawiązując do zespołów takich jak The Bad Plus czy E.S.T.

Śladami Antoniny Campi z Miklaszewiczów. Online 2020

pon., 19/10/2020 - 11:47

„Śladami Antoniny Campi z Miklaszewiczów. Online 2020” to cykl pięciu podcastów, w których Ewa Vesin (Lublinianka i światowej sławy śpiewaczka operowa) i Mateusz Wiśniewski (doktor nauk humanistycznych, Dyrektor Generalny Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Antoniny Campi z Miklaszewiczów) rozmawiać będą o sztuce operowej.

Czerpiąc z dwudziestoletniego doświadczenia w pracy na scenie, Ewa Vesin poruszy tematy dotyczące zawodu śpiewaka operowego, jego blasków i cieni w dobie aktualnych wydarzeń.

„Ja Kaspar” - premiera online

pon., 19/10/2020 - 10:56

Zapraszamy do obejrzenia premiery online „Ja Kaspar” w wykonaniu aktorów Teatroterapia Lubelska.

Realizacja spektaklu odbyła się na naszej Sali Operowej w sierpniu.

***
Reżyser Łukasz Witt-Michałowski w spektaklu „Ja Kaspar” odnosi się do wzbudzającej zainteresowanie do dziś-legendarnej postaci Kaspara Hausera - człowieka o nieustalonej tożsamości, który 26 maja 1828 roku pojawił się w tajemniczych okolicznościach na ulicach Norymbergii, i którego okrzyknięto „sierotą Europy”.

Gwiazdy polskiej muzyki w hołdzie JP2 na dachu CSK. Premiera widowiska w TVP 1 i i TVP Polonia

czw., 15/10/2020 - 07:50

Beata Kozidrak, Krzysztof Cugowski, Ania Rusowicz oraz wielu innych artystów wystąpiło na dachu Centrum Spotkania Kultur w części koncertowej spektaklu o przyjaźni papieża Jana Pawła II i prymasa Stefana Wyszyńskiego.

Koronawirus - zasady funkcjonowania CSK (13.09.2020)

wt., 13/10/2020 - 13:58

Poniżej publikujemy regulamin dotyczący zasad bezpieczeństwa i funkcjonowania CSK w trakcie epidemii:

Zobacz katalog z wystawy Leszka Mądzika „Z mroku”

pon., 12/10/2020 - 12:45

Wystawa scenograficzna autorstwa prof. Leszka Mądzika – Dyrektora Artystycznego Festiwalu Scenografii i Kostiumów „Scena w Budowie” i założyciela Sceny Plastycznej KUL. Inspiracją wiodącą jest to, co w teatrze wydobywa się z mroku.