Skip to main content
Page Loader
Czcionka: A A A
Kontrast: A A A A X

Events archive

Śniegu już nigdy nie będzie (premiera)

Start
End

Przez trzy dekady od upadku komunizmu Polska przeszła liczne transformacje, która uczyniły ją zdecydowanie bardziej europejską i liberalną, ale z drugiej strony ujawniły mnóstwo społecznych i klasowych konfliktów oraz traum. Dziś wystarczy odpowiedni katalizator, żeby z ludzi zaczęły wyłazić wszystkie skrywane pod sztucznymi uśmiechami lęki i frustracje.

Takim zapalnikiem staje się w filmie Żenia, nielegalny ukraiński imigrant i wybitnie uzdolniony masażysta, który w dość krótkim czasie po przekroczeniu granicy dorabia się bogatej i zblazowanej klienteli.

Kult Akustik 2021 zagra w Lublinie - NOWY TERMIN!

Start
End

Lublin, Łódź oraz Toruń to miasta, które dołączyły do koncertowej mapy trasy Kult Akustik 2021! Zespół pod przewodnictwem Kazika Staszewskiego już w maju 2021 zagra w Klubie Wytwórnia, Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki oraz w Centrum Spotkania Kultur. Bilety na wydarzenia trafiły do sprzedaży!

Stanisław Wieczorek, plakaty | wydarzenie w ramach projektu Galerii Saskiej

Start
End

Wystawa prezentuje twórczość prof. Stanisława Wieczorka. Artysta zajmuje się różnymi formami grafiki zarówno warsztatowej, jak i użytkowej   –  projektuje plakaty oraz książki. Jego działalność artystyczna obejmuje również malarstwo, rysunek czy scenografie.

Faworyta - Festiwalowy Cykl Filmowy Fashion Week

Start
End

Początek XVIII wieku. Anglia jest w stanie wojny z Francuzami, ale uwagę dworu pochłaniają wyścigi kaczek i pojawienie się na rynku ananasów. Na tronie zasiada schorowana królowa Anna (Olivia Colman), a krajem zamiast niej rządzi jej bliska przyjaciółka, lady Sarah (Rachel Weisz). Z podziwu godnym oddaniem dogląda ona przy tym rozkapryszonej i porywczej królowej.Na dwór przybywa nowa służąca Abigail (Emma Stone), która swym urokiem oczarowuje Sarah.

Alicja Majewska „Żyć się chce"

Start
End

Trasa koncertowa promująca najnowszą płytę Alicji Majewskiej „Żyć się chce" odwiedzi Centrum Spotkania Kultur.

Weekend Teatralny „Kurtyna w górę!”

Start
End

„Kurtyna w górę!” (11-13 czerwca) to weekend pełen teatralnych przygód, zarówno dla młodszej jak i starszej widowni. W programie znajdą się, wydobyte z cienia wielkich spektakli, formy sceniczne angażujące jednego lub kilku artystów, przy użyciu nierzadko prostych, aczkolwiek atrakcyjnych środków wyrazu.

„Pan i Pani O!” Warszawskie Centrum Pantomimy. Weekend Teatralny „Kurtyna w górę!”

Start
End

Zapraszamy na wizualną komedię bez słów, która żywi się humorem i śmiesznością dnia codziennego. Do tego odrobina magii i absurdu z życia wziętych. Spektakl zachwyci publiczność w każdym wieku!

Na wyspie zbudowanej z marzeń, wspomnień i po części z zapomnianych historii, mieszka Pan O. Marząc o miłości wpatruje się głównie w horyzont. Myśli, że na świecie został sam. Gdzieś daleko mieszka Pani O. Marząc o miłości wpatruje się głównie w niebo. Jest przekonana o tym, że na świecie jest sama. Jeden otrzymany list, jedna chwila, zmienia w jej życiu wszystko.

Warsztat „Piłka w grze!, czyli warsztaty z wyobraźni”. Weekend Teatralny „Kurtyna w górę!”

Start
End

Piłka w grze!, czyli warsztaty z wyobraźni. Warsztaty rozwijające wyobraźnię poprzez pracę animacyjną z niepozorną kolorową piłką. Oparte na działaniach integracyjnych i podstawowych zadaniach aktorskich, pozwolą uczestnikom samodzielnie tworzyć niesamowite światy, w których najzwyklejszy przedmiot codziennego użytku budzi się… do życia. Piłka w grze! to odkrywanie niesamowitości struktur oraz emocji, które może kryć w sobie Teatr.
Zajęcia poprowadzi Marta Magalska – specjalistka ds. edukacji z Teatru Pinokio w Łodzi.