Skip to main content
Page Loader
Czcionka: A A A
Kontrast: A A A A X

Rocky | Kultowe Lato Filmowe

Film

16 July Thursday
21:00
Podniebne tarasy
  • 8 zł

Najpierw otworzyliśmy dla Was Kino CSK, następnie ruszyliśmy z seansami online, ale nie było nas jeszcze NA DACHU! To tam zapraszamy Was na cykl KULTOWE LATO FILMOWE. Rewelacyjna atmosfera, plener i  kultowe klasyki. Brzmi, jak plan na co najmniej udany wieczór.  Przyjdź ze znajomymi na taras klubu Piękna Pszczoła i rozkoszujcie się wakacjami z głową w chmurach przy niezaprzeczalnie najlepszych filmach. 

Kino CSK zaprasza na KULTOWE LATO FILMOWE i pokaz filmu ROCKY

Zupełny amator i marny 30-letni bokser Rocky Balboa (Sylvester Stallone) prowadzi szare życie w przemysłowej dzielnicy Filadelfii. Jest bokserem, który walczy w podrzędnych klubach i ściąga długi dla gangstera Tony’ego Gazzo. Podkochuje się w Adrian (Talia Shire) – dziewczynie ze sklepu zoologicznego.

Pewnego dnia dostaje wielką szansę od losu: mistrz świata wagi ciężkiej – Apollo Creed szuka nikomu nieznanego boksera do walki o tytuł, gdyż jego przeciwnik – Mac Lee Green doznał kontuzji dłoni. Wybór pada właśnie na Rocky’ego. Balboa ma szansę na tytuł – tak twierdzi jego trener Goldmill.

Z jego pomocą Rocky zaczyna morderczy trening. W obronie honoru i chęci udowodnienia sobie, że nie jest miernotą zaczyna zamieniać się w rasowego boksera. Bohater  przygotowuje się przez pięć tygodni, a jednocześnie zdobywa miłość Adrian. Pojedynek pięściarzy trwa bardzo długo. Jest to walka nie tylko o wygraną, ale i szacunek do samego siebie. Czy Rocky wygra? Czy okrutny wysiłek się opłaci?

Stallone, autor scenariusza filmu, z którym błąkał się po wielkich i mniejszych wytwórniach przez pięć lat mówił: "Próbowałem stworzyć bohatera dwuznacznego, osiłka o gołębim sercu, antybohatera, po to tylko by dać mu szansę rehabilitacji podczas trwania filmu".

Przed seansem zapraszamy na prelekcję Moniki Stolat.

Jeśli przed przyjściem powstrzymuje Was pogoda, nie musicie się obawiać, w takiej sytuacji przeniesiemy nasze wspólne oglądanie do sali kinowej!

reż. John G. Avildsen
występują: Sylvester Stallone, Talia Shire, Burt Young
dramat, sportowy / USA / 1976
2h
język: angielski
napisy: polskie
bilety: 8zł

Pełny repertuar:

16 lipca – „Rocky”
23 lipca – „Poszukiwacze zaginionej Arki”
30 lipca – „Szczęki”

Archiwum:

9 lipca – „Powrót do przyszłości”
 

 

Belka

 

Ticket price

  • 8 zł

Hall

Podniebne tarasy

Ogrody, ogródki i miejska pasieka.